Antywirusy.org

Nie daj się wirusom komputerowym!


Przejdź do spisu treści

Programy antywirusowe - przeglądW sąsiednim tekście zostały wymienione i pokrótce opisane przekładowe dostępne w sieci darmowe antywirusy, warto jednak dokonać również przeglądu produktów komercyjnych. Co prawda te bezpłatne często się sprawdzają, ale komercyjne programy antywirusowe zapewniają częstszą aktualizację bazy rozpoznawanych zagrożeń. Poniżej przedstawiamy cztery z popularnych rozwiązań.

Panda

Program komercyjny, acz dość rozpopularyzowany dzięki dość często dodawanym do gazet wersjom testowym o przedłużonym czasie użytkowania. Termin aktualizowania bazy antywirusowej może wynieść do ośmiu godzin.

MKS (mks_vir)

Najczęściej wymienia się zagraniczne programy antywirusowe (fakt, że nieraz mające polską wersję językową), jednak istnieje na rynku również polski antywirus - mks_vir. Swą historią sięga on dość daleko, bo do roku 1987, choć obecnie jest rozwijany przez firmę funkcjonującą na rynku od roku 1996.

Kaspersky

Antywirus początkowo określany jako AntiViral Toolkit Pro, ale od dawna funkcjonuje już pod obecną nazwą. Wśród swoich użytkowników cieszy się dobrą opinią, również PC World w rankingu programów antywirusowych 2007 przyznał Kaspersky'emu pierwsza lokatę. Bardzo często aktualizowana jest baza znanych zagrożeń.

Symantec Norton

Podobnie jak Kaspersky, również Norton AV jest doskonale oceniany we wszelkich branżowych testach. Firma Symantec jest zresztą bardzo znana z solidnych i skutecznych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa komputerowego. Jedyną wadą tego antywirusa jest stosunkowo rzadka aktualizacja spisu rozpoznanych szkodników.

Pod markami Symantec / Norton (druga z tych firm została jakiś czas temu wykupiona przez pierwszą, ale wiele osób posługuje się nadal starą nazwą) funkcjonuje na rynku szereg innych produktów, bardzo cenionych przez ich użytkowników. Do najbardziej znanych można zaliczyć takie programy, jak Norton Ghost oraz Norton Personal Firewall.